четверг, 5 декабря 2013 г.

Розвиток креативного мислення у молодших школярів на уроках математики

У  сучасному  світі  гостро  стоїть  проблема   творчого  розвитку особистості.   Кожна  цивілізована  країна  дбає  про  потенціал  суспільства  взагалі   і  кожної  людини   зокрема.  Усе  це  пов’язане  з  рівнем  загальної освіти,   увагою  до  творчої   особистості,  патріота   своєї  Батьківщини,  надання  їй  можливості  проявити  свої  здібності.
         Отже,  існує  реальна  потреба  суспільства  в  інтенсивному  розвитку  потенціалу  кожної  людини.  І  найважливіша  роль  у  цьому  процесі  належить  школі,  навчання  в  якій  повинно  бути  підпорядковане   ідеї  розвитку  здібностей  учнів.   Школа  має  навчати  кожного  свого  учня  самостійно  мислити,  діяти   в  нестандартних   умовах,   розв’язувати найрізноманітніші  проблеми  ( побутові,  навчальні,  глобальні ).
       Поділяючи  погляди  провідних  українських   учених  О.Я. Савченко, І. Д. Баха,   М. С.  Вашуленка,  В. О.  Сухомлинського   щодо  гуманізації навчально-виховного  процесу,  я  намагаюся  забезпечити  такі  необхідні  умови,   щоб  перебування  дітей  у  школі   було  комфортним,  навчання – цікавимдіяльність – активною,  спілкування – стимулюючим розвиток.
       На  мій  погляд,  сучасний  підхід  до  організації  навчально-виховного  процесу  в  початковій  школі  вимагає  від  учителя  реального  знання  індивідуальних  особливостей  дітей  молодшого  шкільного  віку,  створення  комфортних  умов  навчання.  Не  вчити  дерево  рости,  а  створити  умови  для  його  росту.

       Тому   проблема,  над  якою  я  працюю – « Розвиток креативного  мислення учнів початкових класів на уроках математики  ».
                                        "Кожній дитині – світло знань,
                                          Кожній дитині – світло любові.
                                          Віру в сили свої  без вагань,
                                          Як запорука щасливої долі"   
ось моє педагогічне кредо,  моя  життєва  і  професійна   позиція.



Інтегрований урок з природознавства та математики в 3 класі

Тема. Дерева, кущі, трав'янисті рослини. (Природо­знавство).
Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду. Задачі на дві дії, що    включають знаходження невідомого компонента (зменшуваного). (Математика).
Мета. Розширити і поглибити знання про дерева, кущі, трав'янисті рослини; ознайомити з поняттями "листяні рослини", "хвойні рослини", "однорічні", "дворічні" та "багаторічні"; формувати практичні вміння розрізняти їх за зовнішньою ознакою; вправляти дітей у лічбі у межах другої сотні, у розкладанні трицифрових чисел на розрядні доданки; ознайомити учнів з утворенням і назвою числа 200 та інших розрядних трицифрових чисел; розвивати обчислю­вальні навички, пам'ять, увагу, спостережливість; розвивати творчі здібності учнів; виховувати бережливе ставлення до рос­лин, охайність під час ведення записів; естетичні почуття, інтерес до природних явищ;
Обладнання: малюнки із зображенням дерев, кущів, трав'янистих, хвойних, листяних однорічних і багаторічних рослин, гербарні зразки, малюнок потяга № 2013; паперова квітка, кленовий листок, малюнок яблуні з яблуками, назви зупинок, схема "рослини", короткий запис задачі, розрядна таблиця, картки із завданнями, математична абетка; загадки.

Тип уроку. Інтегрований урок засвоєння нових знань.


Математика в Пташиному царстві. 2 клас

Тема: Загальний випадок віднімання двоцифрових чисел з переходом через      десяток. Розв'язування задач.
Мета: ознайомити учнів із загальним випадком віднімання двоцифрових чисел з переходом        
через десяток;
 повторити назви компонентів при додаванні та відніманні;
 формувати обчислювальні навички, уміння розв'язувати задачі;
             розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, кмітливість, математичне мовлення;
 виховувати бережне ставлення до птахів, працелюбність, наполегливість,
 охайність, старанність.
Обладнання: підручник, зошити, ілюстрації птахів, схема задачі, таблиці для усних обчислень, палички, диференційовані завдання для домашньої роботи, емблеми.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку