четверг, 5 декабря 2013 г.

Розвиток креативного мислення у молодших школярів на уроках математики

У  сучасному  світі  гостро  стоїть  проблема   творчого  розвитку особистості.   Кожна  цивілізована  країна  дбає  про  потенціал  суспільства  взагалі   і  кожної  людини   зокрема.  Усе  це  пов’язане  з  рівнем  загальної освіти,   увагою  до  творчої   особистості,  патріота   своєї  Батьківщини,  надання  їй  можливості  проявити  свої  здібності.
         Отже,  існує  реальна  потреба  суспільства  в  інтенсивному  розвитку  потенціалу  кожної  людини.  І  найважливіша  роль  у  цьому  процесі  належить  школі,  навчання  в  якій  повинно  бути  підпорядковане   ідеї  розвитку  здібностей  учнів.   Школа  має  навчати  кожного  свого  учня  самостійно  мислити,  діяти   в  нестандартних   умовах,   розв’язувати найрізноманітніші  проблеми  ( побутові,  навчальні,  глобальні ).
       Поділяючи  погляди  провідних  українських   учених  О.Я. Савченко, І. Д. Баха,   М. С.  Вашуленка,  В. О.  Сухомлинського   щодо  гуманізації навчально-виховного  процесу,  я  намагаюся  забезпечити  такі  необхідні  умови,   щоб  перебування  дітей  у  школі   було  комфортним,  навчання – цікавимдіяльність – активною,  спілкування – стимулюючим розвиток.
       На  мій  погляд,  сучасний  підхід  до  організації  навчально-виховного  процесу  в  початковій  школі  вимагає  від  учителя  реального  знання  індивідуальних  особливостей  дітей  молодшого  шкільного  віку,  створення  комфортних  умов  навчання.  Не  вчити  дерево  рости,  а  створити  умови  для  його  росту.

       Тому   проблема,  над  якою  я  працюю – « Розвиток креативного  мислення учнів початкових класів на уроках математики  ».
                                        "Кожній дитині – світло знань,
                                          Кожній дитині – світло любові.
                                          Віру в сили свої  без вагань,
                                          Як запорука щасливої долі"   
ось моє педагогічне кредо,  моя  життєва  і  професійна   позиція.



Інтегрований урок з природознавства та математики в 3 класі

Тема. Дерева, кущі, трав'янисті рослини. (Природо­знавство).
Утворення числа 200. Назви чисел третього розряду. Задачі на дві дії, що    включають знаходження невідомого компонента (зменшуваного). (Математика).
Мета. Розширити і поглибити знання про дерева, кущі, трав'янисті рослини; ознайомити з поняттями "листяні рослини", "хвойні рослини", "однорічні", "дворічні" та "багаторічні"; формувати практичні вміння розрізняти їх за зовнішньою ознакою; вправляти дітей у лічбі у межах другої сотні, у розкладанні трицифрових чисел на розрядні доданки; ознайомити учнів з утворенням і назвою числа 200 та інших розрядних трицифрових чисел; розвивати обчислю­вальні навички, пам'ять, увагу, спостережливість; розвивати творчі здібності учнів; виховувати бережливе ставлення до рос­лин, охайність під час ведення записів; естетичні почуття, інтерес до природних явищ;
Обладнання: малюнки із зображенням дерев, кущів, трав'янистих, хвойних, листяних однорічних і багаторічних рослин, гербарні зразки, малюнок потяга № 2013; паперова квітка, кленовий листок, малюнок яблуні з яблуками, назви зупинок, схема "рослини", короткий запис задачі, розрядна таблиця, картки із завданнями, математична абетка; загадки.

Тип уроку. Інтегрований урок засвоєння нових знань.


Математика в Пташиному царстві. 2 клас

Тема: Загальний випадок віднімання двоцифрових чисел з переходом через      десяток. Розв'язування задач.
Мета: ознайомити учнів із загальним випадком віднімання двоцифрових чисел з переходом        
через десяток;
 повторити назви компонентів при додаванні та відніманні;
 формувати обчислювальні навички, уміння розв'язувати задачі;
             розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, кмітливість, математичне мовлення;
 виховувати бережне ставлення до птахів, працелюбність, наполегливість,
 охайність, старанність.
Обладнання: підручник, зошити, ілюстрації птахів, схема задачі, таблиці для усних обчислень, палички, диференційовані завдання для домашньої роботи, емблеми.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

пятница, 19 апреля 2013 г.

модуль 11. рефлексія


З усього того, чому я навчалася на цьому тренінгу, на мою думку, найефективнішим для навчання моїх учнів буде – свою роботу я плануватиму так, щоб  в учнів формувалися в учнів навички 21 століття та навички мислення вищих рівнів; визначати навчальні потреби учнів, різні стратегії оцінювання, переглядати презентації та їх само оцінювати, описувати у блозі нові знання та ідеї, створювати документи для фасилітації.

модуль 10. рефлексія


Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а сааме - створювати документ для фасилітацї, створювати плани впровадження, інструктивні матеріали щодо впровадження проектів. Наприклад, поведінка вчителів, сприятливе середовище у класній кімнаті та стратегії впровадження проектів – все це важливо при створенні навчального процесу, що будується на навчальних потребах учнів. Я набула умінь розумно поставити запитання, бо це  основа якісного навчання . добре продумую запитання, бо вони провокують змістовні зв’язки з тим, що учні приносять до класної кімнати з попереднього навчання та зі свого життєвого досвіду тощо

вторник, 16 апреля 2013 г.

модуль 9. рефлексія


Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання:
 - перехід до процесу навчання, що будується навколо потреб учнів, вимагає адаптації і з боку учнів, і з боку вчителів;
 - вчителі мають працювати з учнями, щоб допомогти їм розвинути навички само спрямованості;
 - учителі можуть диференціювати навчання у чотирьох напрямках: зміст, процес, результати, навчальне середовище

модуль 8. рефлексія


Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме:
 - оцінювання має відбуватися постійно протягом проекту та включати оцінювання всіх вказаних у навчальних цілях знань та навичок;
 - оцінювання, що будується навколо навчальних потреб учнів, має акцентувати увагу як на змісті навчальної теми, так і на навичках 21 століття;  - форми оцінювання мають критерії, що тісно пов’язані з цілями, та дескриптори , що описують рівні сформованості навичок та рівні засвоєння знань, які відображаються в кінцевому продукті проекту, що розробляється учнями.